| nini_4718 a întrebat:

Vreau sa ma machiez dar nu stiu ce ruj ce farduri sa folosesc! 1ajutoR!

5 răspunsuri:
| JustMe11 a răspuns:

Machiaza-te in functie de culoarea parului si a ochilor. Citeste articolul
http://beautyrevealed.wordpress.com/......a-ochilor/

| glamvintage a răspuns:

Machiaj rapid: fond de ten, anticearcan, gloss pentru buze si chiar si pentru pometi, rimel

| DeEeA_2049 a răspuns:

Rimel si gloss :X si atat :X eu asa ma machiez si imi place tare mult:X
daca apare vreun cos sau ceva poti incerca sa aplici un dond de ten dar in rest un iti recomand pentru ca imbatraneste tenul si o sa vezi ca dupa ce il dai jos toate imperfectiunuile (puncte negre, pete, etc) o sa fie si mai vizibilewinking

| Adorable a răspuns:

Nu stiu cum arati ca sa iti spun exact, dar incearca sa te dai cu fond de ten, la ochi o linie sub ochi si sus tot 1 linie, daca vrei poti incerca albastru sub acel creion si rimel pe deasupra, apoi un ruz rosu-roziu

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Depinde si de varsta.happy

Oricum. un machiaj simplu.

Fond de ten(daca ai nevoie)
Fard de pleoapethinking[daca vrei]
rimelthinking
Creion.
Gloss sau rujhappy