| Dennise150 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc ca Antonia, jumate satena jum blonda.Satena sunt deja, daca imi vopsesc varfurile blonde se deterioreaza rau? Si la cat timp trebuie revopsit?

9 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Pe naiba nu se deterioreaza rau adica nu vreau sa fiu eu gica contra dar am avut o prietena ce la fel si-a decolorat varfurile si a fost nevoita sa se tunda aproape bob ca sa isi revina parul si nu ii mai crestea deloc deloc(inainte avea parul cam pana sub sani). gandeste-te ca decolorantul ala iti arde partea aia de par iar pentru cum are antonia clar iti trebuie decolorant ca nu iti iese numa daca esti blonda blonda cu vopsea.nu stiu mi se pare aiurea pentru ca o sa te plictisesti pentru ca toata lumea are parul asa si sincer nu arata super bine si iti distrugi parul cu decolorant.Iti spun din ce am vazut cel putin prietena aia a mea regreta enorm ca s-a decolorat, mai stiu un caz in care se chinuie sa revina la culoarea normala pentru ca gandeste-te ca na o sa te plictisesti si dupa aia orice vopsea o sa pui in cap juma de cap o sa iti fie mai deschis, orice vopsea oricat de profi ar fi si vei fi nevoita sa il tai.chiar nu vorbesc prostii, e o moda trecatoare. toata lumea arreee

| mona a răspuns:

Revopsit nu trebuie pentru ca blondul este o culoare permanenta si parul nu se deterioreaza de la o decolorare sau vopsire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei un decolorant de la kallos, daca il iei de la l'oreal dai mai mult si parul nu se deterioreaza asa rau. Cum sunt varfuri nu ai de ce sa-l vopsesti iar doar daca nu-ti mai place nuanta.

Ori iti faci o decolorare naturala peste el http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html ori iti iei o vopsea si ii improspatezi nuanta :).

Orice procedura chimica strica parul si asa el este tesut mort. Sa-ti tunzi si varfurile dupa si sa-ti faci o masca cu miere si ulei de masline.

| xtembix a răspuns:

Pai daca ti-l decolorezi, e permanent.

| Capriciu a răspuns:

Virfurile nu se vor deteriora fiindca tu ti le decolorezi doar caci ti le faci cu decolorant nu cu vopsea de par si ramine permanent.

| ladydaianne a răspuns:

Îți decolorezi vârfurile; efectul e permanent și soluția o găsești la farmacie, costă în jur de 6 lei.

| Diana006 a răspuns:

Si eu m-am vopsit la fel ca Antonia si nu se deterioeaza rau. Daca te vopsesti cu vopsea permanenta nu trebuie sa te revopsesti.

| Laura2245 a răspuns:

Buna!

Antonia nu e vopsita, si-a decolorat varfurile. Ai putea folosi si tu aceasta metoda, dar depinde de tipul parului. Decolorantul poate afecta parul, in cazul in care firul de par este subtire si se toceste repede. Ai putea incerca cu un nuantator. Daca doresti sa te vopsesti, iti alegi o vopsea buna, iar revopsitul s-ar putea efectua dupa cateva luni, depinde de vopseaua folosita si tipul parului tau.
Daca folosesti placa de par des, vopsitul/decolorantul ti-ar deteriora destul de rau parul.

| ClauMada a răspuns:

Buna! Incearca sa folosesti doar vopsea, sa nu folosesti decolorant inainte o sa iti distruga parul, la blond culoarea tine mai mult si poti folosii nuantator.