| anonim_4396 a întrebat:

Bunaa!:X vreau sa imi vopsesc varfurile si nu stiu ce culoare poate ma ajutati voi...sunt satena KISSES!

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Le poti face blonde sau roscate

| Elly213 a răspuns:

Depinde de culoarea parului tau.Dar oricum poti sa le vopsesti in orice culoare vrei. Gandeste-te care iti place.Mie imi plac varfurile roscate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Mergi pe blond dacă îţi place.
Te pup!

| Ramo137 a răspuns:

Ori rozz foarte deschis, ori... ce culoare crezi ca ti-ar placea sau iti intrebi stilistul cum ti-ar sta bine, el/a stie cel mai bine happy

funda?

| AleXisAleXis a răspuns:

Cel mai bine este sa ti le decolorezi.
Si apoi sa-ti schimbi culoarea varfurilor in fiecare saptamana sau la fiecare 2 saptamani.
Le decolorezi si apoi dai cu nuantator, ce culoare vrei tu. ( nuantatorul nici nu arde parul si daca nu place cum iti sta nu trebuie sa te vopsesti iar ca sa iti schimbi culoarea ( se duce la spalare)

| AnnnaMarrria a răspuns:

Eu le am negre, sunt satena si se vad bine. Dar, se decoloreaza intr-o luna sad

| cRaZyYkiD a răspuns:

Roscata.Am 2 prietene care sunt roscate la varfuri si le sta fff bine, e decizia ta...

| danna88 a răspuns:

Buna, iti poti face ombre :D, uite aici un exemplu: http://4.bp.blogspot.com/......-hair.jpeg

| Nedelcu_Carlos_1990 a răspuns:

Roz, Verde, Blond ce altceva?laughing

| AbBsstrrAct a răspuns:

Blond :* Bafta!

| AleFizzy a răspuns:

Albastru,roz,blond. Si eu vreau sa ma vopsesc, dar nu ma lasa mama laughing.
Daca esti rock-erita iti sugerez sa iti vopsesti varfurile albastru-verzui [turcoaz]. Cu albastru de metilwinking.
Funda?; o3

| Aiiida a răspuns:

Daa esti santena ai putea sa ti le decolorezi, iese o culoare minunata parca ai avea extensii(stiu din propria experienta), cu pudra si oxidant 12% Kalos cel mai bun.pup

| djadedjade a răspuns:

Cu spray de par negru sau ceva roscat puternic!

| Cris_Cristina_1983 a răspuns:

Blond cum are antonia happy

| Raluu18 a răspuns:

Pe parul saten se vad varfurile de culoare rosu aprins sau blond

| alegria a răspuns:

Albastru inchis-inchis, catre negru happy

| Andreea3674 a răspuns:

Poti alege aproape orice culoare, alege ce culoare iti place mai mult. Ti le poti vopsi blonde..precum Antonia, dar nu-ti recomand, toate adolescentele au varfurile blonde...Ti le poti vopsi roscat sau roscat aramiu(aproape de portocaliu), ciocolatiu-auriu.ori mov sau chiar roz. Ideal ar fi ca nuanta varfurilor sa fie mai deschisa decat cea a parului tau. Depinde si ce ti s-ar potrivi tie(nu numai ca fizionomie, dar si ca personalitate).Te poti inspira din poze..si daca nu esti sigura, nu trebuie sa te vopsesti permanent.
Uite acteva variante pentru stilul ombre:
http://www.zazaboutique.ro/blog/wp-content/uploads/2012/09/ombre_hair-2.jpg
http://saramonti.ro/poze/upload/937485476955772.jpg
http://shechive.files.wordpress.com/2012/10/ombre-hair-8.jpg
Deci..bafta^^