| anonim_4396 a întrebat:

Am părul șaten și vreau să-mi vopsesc vârfurile blonde. Știu că mai întâi trebuie să le decolorez, dar întrebarea mea e dacă trebuie să mai aștept ceva timp după care să le vopsesc blonde. Dacă da, cât timp ar trebui să aștept?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te decolorezi apoi dupa cateva ore te poti vopsi cu nuanta dorita

| SabinaRsT a răspuns:

Depinde si de pigmentul parului tau, tu poti avea pigment de blond si asta determina prinderea vopselei pe parul tau fara a fi nevoie de, decolorare. incearca pe o suvita sa vezi daca iti prinde vopseaua. happy
Sper ca te-am ajutat!

| daηă a răspuns (pentru SabinaRsT):

Și eu m-am gândit să fac asta mai întâi, dar culoare părului meu e închisă, aproape de brunet.

| SabinaRsT a răspuns (pentru daηă):

Si a mea este destul de inchisa dar am avut surpriza sa aflu ca pigmemntul parului meu este de blond happy

| thewomaninwhite a răspuns:

Pai daca le decolorezi nu trebuie sa astepti deloc le vopsesti imediat ca oricum are acelasi rezultat