| simplej a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc ciocolatiu spre roscat.Cam ca in poza asta, poate putin mai inchis:

http://cosmetics.graphicbull.com/......roscat.jpg

Nuante cam asa am mai vazut, dar nu stiu ce vopsea sa aleg. Vreau sa-mi recomandati o vopsea buna( care sa iasa ca in poza de pe cutie si bla, bla).

2 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Totul tine de culoarea ta initiala, cu cat parul tau e mai inchis, cu atat si culoarea vopselei va fi mai inchisa. Deci e foarte probabil sa nu iti iasa ce vrei. Mai bine mergi la salon, ca daca pui o vopsea nepotrivita peste un par saten inchis poate iesi urat. Am trecut prin asta. Aveam parul saten inchis (ce-i drept, deja vopsit)si dupa ce m-am vopsit era acelasi lucru, saten inchis doar ca la soare avea niste tente urate de tot de rosu. Si m -am lecuit. Daca parul tau e natural in momentul asta(adica nevopsit), poti incerca. Desi cel mai bine e la salon.SucceS!