| maryP a întrebat:

As vrea sa cer un sfat in legatura cu vopseaua de par de la Avon Advance Techniques. As vrea sa ma vopsesc un roscat inchis, dar nu stiu care nuanta este potrivita si cum iese exact pe par, pentru ca stiu ca ceea ce se vede pe cutie nu coincide cu ceea ce va iesi in cap. Am mai folosit vopsea de la L'Oreal Casting Creme Gloss, nuanta saten ciocolatiu, dar nu imi place faptul ca intensitatea culorii tine doar 2 saptamani si apoi incepe usor usor sa revina la nuanta naturala (ceea ce este si normal pentru o vopsea semi-permanenta), asa ca m-am decis sa ma vopsesc permanent si nu prea vreau sa risc, mai ales ca nu am cine stie ce par des, ca sa-mi permit sa-mi bat joc de el. Deci as aprecia daca cineva care a folosit imi poate spune cam cum iese pe par, care este diferenta fata de poza de pe cutie si ce nuanta de roscat sa iau ca sa iasa un roscat inchis, dar totusi sa se vada ca este roscat...pentru ca am vazut poze postate de persoane care au folosit nuanta mahon-roscat inchis, la care ma gandeam si eu, si nu se vedeau decat cateva reflexii infime de roscat, adica aproape nicio schimbare fata de parul lor natural. Mentionez ca in momentul de fata, parul meu este un saten inchis spre mediu.Va rog sa raspundeti doar daca stiti intr-adevar detalii din proprie experienta sau din experienta cuiva apropiat, nu daca ati citit ceva pe net sau stiti din auzite...Multumesc anticipat, astept raspunsuri.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.hotcity.ro/......techniques
deci astea sunt nuantele...nu cred ca o sa iti iasa ca lumea din moment ce parul tau e saten inchis, eventual daca combini cu putina vopsea pentru par blond ca altfel sigur iti ies doar reflexii. apropo, de la brilliance si syoss sunt foarte bune :)