| anonima_6654 a întrebat:

Vreau sa-mi fac si eu o coafura si nu stiu cum.As vrea sa-mi prin parul intr-o coada la spate si sa-mi pun o cordeluta, iar partea din spate sa fie cu volum.Help me!

5 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Simplu. Îţi dai părul pe spate, şi îl tapezi la ceafă. Iei şuviţele pe straturi. Tapezi o şuviţă, o dai cu fixativ, şi tot aşa. Apoi îl iei cu coada pieptenelui şi îl laşi în jos, fără să îl piepteni. Dai cu fixativ, şi prinzi în coadă. După aceea poţi să pui şi cordeluţa aceea.

| cristina a răspuns:

Consulta-te cu coafezawinking

| Caty_9264 a răspuns:

Pai pentru volum ai putea sa il talezi, apoi il dai cu fixativ si apoi til prinzi intr-o coada...

| Sabynna a răspuns:

Pentru volum, da pe parul prins in coada cu spuma, iar daca nu vrei, fa-ti coditze impletite, seara, cu parul ud, stai asa toata noaptea, si dimineata vei avea un par plin de volum... tongue Prinde-l in coada si ai rezolvat problema! :d

| Pustii a răspuns:

Pai depinde si cum arati ca daca iti zic o coafura si ti-o faci poate arati oribil cu ea asa ca du-te la coafor si iti vor zic cum sta treaba