| crisss47844 a întrebat:

Vreau sa-mi scot sprancenele cu ață, și știu că doare...Aș vrea sa știu cum să-mi stăpânesc durerea, deoarece ma duc la salon...
Vă rog raspuns rapid, fiind că nu vreau sa incep să plang prin salon ca o apucată...

Răspuns Câştigător
| Rx5hnS a răspuns:

Euma duc lunar la salon, si cand tipa ma penseaza, ma da cu o solutie care amorteste zona si nu simti nimic. Solicita sa te dea cu chestia aia si nu o sa plangi. Sau mai este noua metoda cu wax( habar n-am cum se zice in romana) care nu doare asa tare.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitiile de respiratie pentru relaxare sau pentru gravide schimba cu mult perceptia durerii. Atata timp cat iti inveti creierul sa se concentreze pe respiratie el nu o sa mai dea asa multa importanta durerii, dar daca doar il alimentezi cu ganduri precum : " Au! Ma doare! " etc. durerea o sa fie intensificata si nu o sa rezisti mult timp.
https://www.reginamaria.ro/......u-travaliu
http://www.sfatulmedicului.ro/......ului_13390

Mai poti sa zambesti sau sa te concentrezi pe cu totul altceva.