| medex3 a întrebat:

Vreau sa slabesc! Orice sfat o sa imi fie de ajutor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la dulciuri si incerca sa bei mai multa apa.De asemenea fa exercitii speciale pentru zonele corpului din care vrei sa slabesti.
Pentru abdomen iti vor fi de ajutor:
http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48
http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4 nu le face cu picioarele intinse pentru ca este foarte greu la inceput.
Pentru picioare ajuta alergatul(15 minute zilnic, viteza medie e ok).
Iar pentru maini si picioare ajuta inotul.

13 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Ce poti face este sa scazi numarul de calorii pe care le consumi zilnic - undeva aproape de 1. 000 - 1. 200. Chiar daca nu mananci mult la o masa, ai grija sa imparti mancarea pe care o cunsumi intr-o zi in 5 sau 6 mese. In felul acesta, nu risti sa te mai scoli de la masa simtindu-te foarte grea si plina.

Bea multa apa. De la 5-6 pahare pe zi. Chiar daca nu iti este sete, consuma cat mai multe lichide. Fara, insa, ceaiuri indulcite, sucuri carbogazoase sau bauturi alcoolice. Multa, multa apa, lamaie si un pic de menta te vor racori si revigora. Un mic truc ar fi ca in fiecare dimineata sa bei un pahar de apa. A doua zi sa bei un pahar si jumatate. A treia zi doua. Si de aici inainte cate doua pahare de apa dimineata inainte de micul dejun.

Sport - o jumatate de ora de alergat o sa faca minuni pentru tine, pentru tonusul tau muscular, pentru nivelul energiei din acea zi. Daca inca simti o pofta nestavilita de foame, spala-te pe dinti. Gustul aromat al pastei iti va diminua senzatia de nemancare.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!kiss
In primul rand nu mai manca mancare care contine grasimewinking
Nu manca dupa ora 8 searawinking
Practica un prost care sa te ajute big grin Orice iti place tiehappy
Bea cel putin 2 l de apa pe zi big grin
Fa miscare dimineata in aer liberhappy
Apucate de o dietawinking
Succes!kiss

| clody83 a răspuns:

In primul rand.trebuie sa faci sport.nu neaparat la o sala de ftiness. poti faci exercitiile pilates, acasa. http://www.mujer.ro/......lates.html

apoi...cu dietele. ce sa zic.merita sa incerci - dieta cu supa de varza, este foarte posibil sa functioneze si la tine http://www.mujer.ro/......varza.html
Si nu face greseala de a lua pastile pentru slabit.au foarte multe efecte adverse!

Bafta!
Pupici

| Diva a răspuns:

Nu mai manca nimic dupa ora 6 si bea cel putin 2 l de apa pe zi.Bafta!

| D-Anna a răspuns:

Exercitii fizice si multa multa vointa.Nu prea sunt de acord cu curele de slabire dar daca faci exercitii fizice sunt totusi de parere ca ar trebui sa mananci mai putina paine.Si repet muulta vointa!

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la sala, sa mananci putin si sanatos si sa practici un sport zilnic

| gheorghita a răspuns:

Sport, apuca-te de alergat cu o prietena sau fa abdomene acasa, sau un abonament la o sala de fitness, renunta la sucuri, dulciuri si nu mai manca dupa 6. Bafta

| Silviu_7167 a răspuns:

Apuca-te de un sport, sau daca nu de jogging, avand in vedere ca a venit vara. Deasemenea poti sa mergi si cu bicicleta. Mananca sanatos, insa nu in exces. De preferat, mai multe verdeturi, incercand sa renunti la prajeli.

| w1NNNd a răspuns:

Mai mult sport. si mancare seara putina sau deloc.

| catalinovicy a răspuns:

Nu incerca super-slim!

| beyonddarkness a răspuns:

Jogging in fiecare dimineata
-de 2 ori pe saptamana frecventezi sala de fitness 2-3 ore, faci excerciti desigurbig grin
-Urmeaza o dieta iti recomand dieta cu ardei iuti si mancare pentru bebelusi pe care multe vedete au urmato, insa te sfatuiesc sa ceri sfatul unui nutritionist el iti va recomnda o dieta care sa se potriveasca metabolismului tau, consuma cat mai multe fructe si legume happy.
Iti doresc succes!

| hellnight a răspuns:

Cel mai bun remediu este sportul dar exista si niste pastile pentru slabit acum aparut sunt eficiente stiu persoane care au slabit intr-adevar tin locul foamei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atkins si sport.scrie pe net.atkins