| Sara a întrebat:

Vreau sa slabesc putin la picioare. Coapsele sa le tonific si pulpa piciorului. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi de exercitii ce mi-ar putea fi de folos. Poate ma pot ajuta si cei care chiar fac sala, sa imi mai da-ti niste trucuri pentru o tonifiere rapida, eu stiu. :-)

14 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Pentru modelarea picioarelor, trebuie sa faci genuflexiuni.
Stand cu mainile rezemate de spatarul unui scaun, coboara in ghemuit pozitia ghemuit si apoi revino in pozitia initiala. Acest exercitiu se adreseaza musculaturii picioarelor si e nevoie sa faci trei serii a cate 20 de repetari. Exercitiul trebuie repetat in fiecare zi. Succes!

| marsy a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch

intra aici. geseti orice ex vrei. eu asa faq. bafta

| Fuxy a răspuns:

Mersul pe varfuri este ajuta foarte mult. Eu am avut platfus si dupa ce m-am corectat am ramas cu picioarele groase si un medic mi-a recomandat sa merg sa sa alerg pe varfuri. Iata si un site care pe mine m-a ajutat foarte mult uneori mai au si filmulete http://www.eva.ro/......l-807.html

| sese a răspuns:

Exista o zicatoare care spune cam asa(valabil pentru cazul tau): nu-mi da sfaturi ca de gresit, gresesc si singur.
Prin urmare ce doresti se obtine in timp si la sala cu efort sustinut si sub indrumarea unei persoane certificate si abilitate pentru asa ceva.Nu mai zic de controlul medical -daca ai voie sa faci efort. Asa ca la orice sala de fitnes gasesti cam ce-ti trebuie, inclusiv o comunitate de care o sa te atasezi.Bafta

| just4fun_8801 a răspuns:

Femeile depoziteaza o mare parte din grasime pe fese, coapse si solduri, acest lucru datorandu-se estrogenului.
In principal cele trei grupe musculare pe care cred ca ai vrea sa le tonifici sunt : cvadricepsul, bicepsul femural si fesierii (big grin)
Pentru asta poti : merge la o sala de fitness, alerga etc.Toate astea doar cu un regim pe care sa il urmezi cu strictete pana apar rezultatele dorite.

Multa bafta, pentru alte detalii posteaza aici sau da-mi un mesaj privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încearcă sa urci și să cobori trepte de scară, fandări, genoflexiuni, joc de glesne, alergat mai vioi, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceias problema dar nu stiu cum sa fac exerciti multe si pe bicicleta toata zyua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinete de exerciti cat mai mult seara si dimineata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.muccelmic.com/......-t263.html
Sper sa-ti fie de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar nu stiu ce sa ma fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga stiu si eu 2 luni in fiecare zi dimineata la 5:30 dupamiaza la 12:30 si seara la 8:30 kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ...am slabit la picioare "dansand" in fiecare zi jerk ...cauta pe youtube teach me how to jerk si practica.

| iceman a răspuns:

Buna
Nu poti slabi doar la picioare. Exista o multime de, exercitii foarte bune, pentru coapse si nu numai.
Cum ar fi:genoflexiunile, presa pentru picioare, fandarile etc

Nu vreau sa umplu pagini aici cu explicatii, pentru diferite exercitii si modul lor corect de executie.
Astept un mesaj, in privat daca te intereseaza

cu respect iceman