| bleakk a întrebat:

Vreau si eu cateva remedii/obieceiuri sanatoase naturale care sa ajute tenul sa fie mai frumos sau care sa ajute la eliminarea impuritatilor precum uleiul de masline, de exemplu. Sugestii care v-au ajutat pe voi.

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Pentru curăţarea tenului îţi recomand lăptişorul de matcă, iar pentru hidratarea tenului îţi recomand untul de Shea. Sunt la farmacii creme şi uleiuri naturaliste. Eu folosesc Apidermaliv şi sunt mulţumită.

| muciman a răspuns:

Buna,
Daca iti doresti o remediere naturala a tenului, foloseste aloe vera timp de 1 saptamana dimineata si seara.
Vezi mai multe informatii in linkul de mai jos sau cauta pe google "aloe vera ten"

Ma bucur ca vrei sa folosesti metode naturale. Bafta!