| LaViNiia21 a întrebat:

Vreau si eu cateva sfaturi despre rimele... care sunt cele mai bune? sh cum as putea avea genele mai mari decat le am?

6 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Cele mai bune rimeluri sunt cele de la firme cunoscute, firme care se respectă şi nu aduc pe piaţă toate prostiile. Firme gen Avon au numai prostii de rimeluri care nu sunt bune de nimic, doar dau genelor un aspect încărcat.
Eu folosesc Rimelul de la Too Faced, LashGASM Mascara şi ţi-l recomand cu drag.
Am folosit sute de rimeluri, dar asta cu siguranţă crează cel mai plăcut aspect. E şi mai scump, dar sincer cred că merită. Ştii cum se spune, preţul reflectă calitatea. E singurul rimel care chiar creează efectul acela de gene lungi fără să foloseşti jumătate de tub. Firma Too Faced, în opinia mea, este pe departe una din cele mai bune firme de cosmetice. Produsele de la firma asta le găseşti la Sephora.
Dacă situaţia materială nu-ţi permite şi doreşti să cumperi de la o firmă cu produse mai ieftine îţi sugerez Sephora(firma în sine, nu magazinul) sau L'oreal.
Ca să creezi efectul de gene lungi foloseşte un ondulator de gene şi evident rimelul pentru alungire, nu cel pentru volum. Un truc ar mai fi să combini rimelurile, prima dată-l aplici pe cel pentru alungire iar după ce se uscuă îl aplici pe cel pentru volum. Baftă!

| AngelCrystals a răspuns:

Ma da grea mai e gramatica asta, se zice rimeluri.Cat despre ''rimele" alege de la firme mai renumite cum ar Maybelline,
L'oreal.

| RedHair a răspuns:

Cu deja celebrul ulei de ricin. Intr-o luna o sa ai genele ''wow''.
Cel putin la mine a funcionat.

Multa bafta!

| biancaalexe a răspuns:

Eu folosesc Volume Mascara Flash.este super bun si imi face genele super lungi big grin.

| Mimi_6217 a răspuns:

Cele de la avon sunt foarte bune, cel care mi se pare mie cel mai bun si pe care il folosesc este mascara SuperShock