| Parisblue a întrebat:

Vreau si eu metode utile de a opri caderea parului si in acelasi timp sa fie mai des.
funda!

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Incearca o masca naturala! Lasa chimicalele de pe piata.
O masca buna ar fi:
patru linguri de ulei de masline

• doua oua intregi

Uleiul de masline intareste si hraneste firul de par, galbenusul ii da stralucire iar albusul impiedica ingrasarea rapida a parului. In functie de tipul de par pe care il aveti, puteti aplica masca o data pe saptamana (pentru parul gras) sau o data la doua saptamani (pentru cel uscat). Se lasa sa actioneze 40 minute timp in care va acoperiti capul cu o folie de plastic si pe deasupra puneti un prosop, dupa care spalati parul normal.

6 răspunsuri:
| PufiCiufi a răspuns:

Stai linistita! Parul trebuie sa cada ca sa se regenereze. Pe zi ne cad 50-100 de fire de par. Asa ca stai calma. Si daca vrei sa fie mai des trebuie sa te tunzi. Maxim la 2 luni trebuie sa ne taiem un pic din varfuri ca sa fie parul sanatos.

| IuliaTeodora98 a răspuns:

Pentru oprirea caderii parului o vecina se spala cu petrol pe par si nu ii mai cade asa tare!

| didu73 a răspuns:

Pai poti sa te speli cu ceai de urzici sau de frunze de nuc, sunt foarte folositoare

| Allecss a răspuns:

Ulei de racin la varfuri. Se gaseste la farmacie

| violentmoon90 a răspuns:

Incearca sa tai din varfuri.

| Mihaela9112 a răspuns:

Incearca de la Gerovital, ser anti-cadere, e foarte bun! http://www.albert-bio.com/......tament.jpg