| Bubbico a întrebat:

Vreau si eu o metoda (nu conteaza daca este facuta in casa, sau crema, produs etc. din oras, dar sa mearga cat mai bine), pentru acnee. Adica nu am tenul plin de cosuri, sar am mai multe cosuri mici si enervante, atat pe frunte, cat si (in special) pe tample... Si sa imi spuneti si cum se folosesc respectivele produse. Merci:*

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

TRATAMENT NATURIST PT. ACNEE

1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!

| Didi908 a răspuns:

Buna! Si eu am cosuri si NU iti recomand ca incerci toate prostiile pe care ti le zic unii de pe aici. Sfatul meu este sa mergi la un dermatolog, pentru ca asa am facut si eu. Daca folosesti tot felul de prostii de pe acii [pe care ti le zic utilizatorii] sau fel si fel de masti pentru fata risti sa iti agravezi situatia. Eu iti recomand cu incredere Skinoren este cea mai buna crema pe care o stiu ca fff multe persoane o folosesc cu incredere si da roade, iar un alt produs este Zineryt. Nu consta mult maxim 40 de lei. Le poti folosi cu incredere ca nu iti fac nimic rau.
O zi buna! :*

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Eu am folosit zineryt.La inceput s-a vazut o schimbare, iar dupa ...nimic.
M-am dat intr-o seara cu cremna de galbenele si a mers un pic.
Iti recomand totusi Zineryt pentru ca am auzit ca a functionat la foarte multe persoane, si mi l-a recomandat un dermatolog, deci va functiona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| Morphines a răspuns:

Cea mai buna metoda, desi este un fel de unguent pentru animale [ laughing ] este recomandat de medici, iar cei care l-au incercat s-au vindecat. Vorbesc despre Mibazon, este in jur de 9-10 lei, iar rezultatele apar in 2 saptamani!winking

| Macabre a răspuns:

Buna.
Eu mi-am luat acum 5 zile o crema,de la Avon,de fapt masca
Este din bambus,si masline, se numeste Camil, una micuta si verdebatting eyelashes. Se da pe fata, o zi da, una nu, masandu-te pe fata 1 minut, 2 apoi se lasa 10 minute, apoi te vei spala, se evita ochii si gura.
La mine vad ca incepe sa mearga.
Bafta.

| ChicaIdiota a răspuns:

Pai foloseste sare sau zahar amestecat cu ulei de masline, aspirina din aceea care se dizolva cu lamaie stoarsa.sunt multe, dar poti sa iti faci si tu singura tot feluri de amestecuri. funda?

| dulcika23 a răspuns:

Cel mai bun tratament care m-a ajutat cu adevarat a fost clearogen http://fybystore.shopmania.biz/catalog/produse-antiacneice-343007