| biancamaria1998 a întrebat:

Vreau sa imi dau comanda de pe net de la The Ordinary serumul Niacinamide 10& + Zinc 1&, crema de fata Natural Moisturizing Factors + Ha si de un ulei din arbore de ceai, eu avand tentul mixt, uneori fiind uleios iar alteori fiind uscat. Nu am fata plina de cosuri insa imi mai ies pe frunte, uneori pe barbie, in varful nasului si pe langa gura si am si semne de la acnee pe frunte si am citit ca aceste produse ar fi bune. Nu vreau sa ma duc la dermatolog fiindca i-a dat unei prietene niste produse care mai rau i-au facut. Am inceput de astazi sa-mi fac masca cu miere si scortisoara dar vreau sa folosesc si acele produse pentru a avea tenul curat si frumos. In afara de acele produse, ce alte produse mai de buget mi-ati recomanda si poate niste tructuri mai babesti ca sa zic asa.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

SPF 30 în perioada asta și din mai încolo 50 când ieși din casă
seara double cleanse când porți SPF sau machiaj : apă micelară, apoi gel de curățare
spălare față cu gel dimineața și seara
adaugă și acid hialuronic tot de la TO aplicat pe ten umed apoi vii cu crema hidratantă
AH și NIacin. le introduci treptat, o dată pe săptămână și crești treptat utilizările
bagă și acid lactic în rutină, o dată pe săptămână pui pe față seara și-l lași până dimineață

1 răspuns:
| Dana2103 a răspuns:

Nu ti as recomanda nimic babesc