| mitzubiszu a întrebat:

Vreau si eu sa incep sa folosesc fondul de ten de la vichy, am auzit ca e foarte bun, vorbesc despre aerateint pure cel fluid.
Am luat de la farmacie cateva monstre, dar nu reusesc sa-l intind pe fata fara sa mi se formeze broboane sau coji.
De fapt la orice fond de ten mi se intampla asta.
Am si exfoliat tenul o data pe saptamana, cum mi s-a spus sa fac, il hidratez cu crema hydrafresh de la l'oreal, dar tot nu reusesc intinderea fondului de ten.
Va multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| adrianajollie a răspuns:

Eu zic sa folosesti fondul de ten combinat cu o crema happy desi rezultatul nu o sa fie acelasi... incearca sa nu-ti freci asa tare fata ca de-aia iti apar coji si broboanewinking stiu un fond de ten foarte bun de la maybelline. Se numeste Maybelline Superstay Sillky. Ia incearca, iar pretul e jumate fata de cel de la vichy happy

| adrianajollie a răspuns:

Aa am uitat sa precizez ca fondul de ten de care ti-am vorbit are si crema hidratanta care ajuta la intinderea fondului de ten propriu-zis

| ღMyrunaღ a răspuns:

Pai. poate ai un ten uscat si asa nu se poate intinde... prima si prima data foloseste crema de fata... uite eu folosesc de la Oriflame milk and honey nourishing face cream. Incearca crema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa apsi ca sa se intinda si daca nu mere nu e bun fondul de ten si trebuie sa dai in judecata firma pentru ca vand lucruri rele.

| mitzubiszu explică:

Precizez ca am tenul mixt, se ingrasa numai zona T si restul e uscat