| Sophy89 a întrebat:

As avea avea nevoie de un sfat...am tenul uscat si folosesc ca si fond de ten Vichy AeraTeint intrucat este pentru piele uscata insa dupa cateva ore fata imi luceste foarte tare, probabil datorita faptului ca nu folosesc pudra...si aici vine intrebarea: ce pudra as putea folosi pentru tenul meu in asa fel incat sa nu mi se decojeasca pielea si sa se vada urat? Multumesc

3 răspunsuri:
| JustMe11 a răspuns:

Draga Crina, o persoana care are tenul uscat nu va spune NICIODATA ca ii luceste tenul. Parerea mea este ca tenul tau nu este uscat ci mixt. Adica ai o combinatie inte tenul uscat si tenul gras. Adica este uscat in cea mai mare parte, iar in zona T-nas, barbie, frunte este gras.
Ideal este sa nu folosesti pudra pentru ca incarca tenul si nu arata foarte frumos, sfatul meu este sa iti alegi un fond de ten potrivit tipului tau de piele si nu o sa mai ai problemele pe care le ai in prezent. Citeste articolul asta...este foarte bine documentat si iti recomanda mai multe fonduri de ten http://www.beautyrevealed.ro/alegerea-fondului-de-ten/
Sper ca te-am ajutat. :)

| Sophy89 explică (pentru JustMe11):

Multumesc! Problema este ca imi luceste numai nasul si obrajii happy...pe frunte mi-e foarte uscata pielea, chiar si dupa ce pun acest fond de ten pentru piele uscata mi se vede putin urat doar ca mai adaug putina crema ca sa nu mi se vada pielea decojita. Am fost si la dermatolog in trecut cu ceva probleme si mi-a spus ca am pielea foarte uscata, inclusiv tenul happy

| Lalalalalalalala a răspuns:

Buna!
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Este pudra Clinique Stay Matte si o folosesc si eu si nu se vede nimic spre deosebire de alea proaste;)