| FataCuOchiCapruiX a întrebat:

Vreau si eu siteuri in care sa gasesc:
articole despre scoala adica haine de scoala
cum sa ma machez simplu la scoala
ce sa tin in ghiozdan
cum sa fi eleva model...imi trebuiesc niste sfaturi ca am probleme cu baba de dirigalaughing

daU fundita

1 răspuns:
| ella369 a răspuns:

Haine de scoala: pai importanta ar fi sa nu te imbraci sexy. Asta ii deranjeaza cel mai tare pe profesori. Un maieu cu un decolteu foarte finut, blugi, pantaloni ceva niciodata mai scurti de genunchi, indicat ar fi fuste asa un pic deasupra genunchiului si in rest adaptate dupa vreme. Ai putea la scoala sa porti o coronita ceva cu o floricica subtila ca accesoriu. Un lantisor, o bratarica, dar ceva sa nu iasa in evidenta.
Cum sa te machiez: eu zic ca un fond de ten daca folosesti, putin rimel si un luciu sau un balsam de buze e ok. Daca mai vrei un plus sa iti accentuezi ochii un fard de o culoare apropiata cu cea a tenului tau. Ai putea sa iti luminezi ochii cu putin fard in coltul interior al ochiului sau sa creezi o umbra in coltul exterior al ochiului. Nu cred ca ar fi prea mult. Acum depinde si de cat de exigenta este diriginta, sau de cat de mult machiaj folosesti ca sa nu fie foarte vizibil.
Ce sa tii in ghiozdan: pai in afara de cele necesare la scoala carti, caiete etc. ai putea sa iti iei la tine o oglinda micuta, niste servetele umede(crede-ma niciodata nu stii cand ai nevoie), cateva agrafe de par, un puf, un absorbant(proteslip), si cam atat zic eu.
Am sa revin si cu cateva link-uri sa vad poate te ajuta cu ceva:*