| Denisa20000 a întrebat:

Imi dati si mie niste sfaturi cum sa ma machez la scoala?

Răspuns Câştigător
| blondutzata a răspuns:

Eu la scoala ma machiez cu : rimel negru, creion (negru), si un luci de buze transparent si sincer chiar imi place :* arata senzational si te face sa arati mai indrazneata... sper ca ti-am fost de folos funda? puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| Smerix a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea, da-te cu rimel, un luciu de buze transparent sau un ruj bej (sa nu te dai cu ruj rosu sau roz bonbon, unii o sa te catalogheze drept o pitipoanca), tus, creion de ochi si fond de ten.Asa vei avea un look cat mai natural, numai bun de liceu sau facultate happy
Funda? puppy dog eyes

| para001 a răspuns:

Cat mai natural e cel mai bine

| briinfinity a răspuns:

Natural! Poti incerca un crem pe pleoapa mobila, un maro sau cafeniu in pliu si alb sidefat in coltul intern. Poti sa faci si alte combinatiii sau sa nu te machiezi!

| RoadToNowhere a răspuns:

Daca folosesti culori pentru pleoape, alege nuante fine, roz deschis, lila, verde deschis... Putin rimel si un gloss, si Voila! Dar totusi incearca sa nu te machezi. Macheaza'te atunci cand ai cearcane, sau mai stiu eu ce
Take care happy

Sau ceva mai simplu:
Fond de ten
-Rimel
-Obrajori rosii
-Tus sau creion pentru ochii

| mariamc a răspuns:

Buna, parerea mea e să nu te machiezi la şcoală. Chiar dacă eşti majoră sau minoră, ţine minte că la şcoală te duci să înveţi.

Dar dacă vrei să te machiezi, eu ţi-aş recomanda ceva deschis la culoare, un luciu de buze roz şi puţin fard deschis la culoare.

Funda? love struck

| DoamnaCrastravete a răspuns:

Buna! Pt a te machea frumos depinde de tenul fiecarui om, sau de form atul ochilor sai, daca ai ochi bulbucati si pielea mai inchisa ti-ar prinde bine un tus mult cu o codita si un pic de macheaj negru, daca ai ochi in fundul capului si cloare albastra(asa am eu ) trebuie sa te dai pe langa spranceana cu un maroniu si mai jos cu un verde sau albastru, de obicei ochiu verzi de potrivesc cu portocaliu, maro cei albastri cu verde si negru ce caprui cu mai toate clorile! Sper sa te ajute sfatul meu :*