Vrei sa castigi un papion? Hai la concurs!

Le stim cu totii si ravnim la ele... Sunt zilele grozave in care te simti si arati bine. Pentru ca vrem sa va oferim un element care va poate scoate orice tinuta din anonimat, va invitam la un nou concurs alaturi de cei de la Le papion.

Mecanismul e simplu: voi le spuneti la intrebarea de pe Facebook unde ati purta un papion, iar apoi, prin tragere la sorti, puteti ajunge sa castigati papionul sau setul cu batista care va place cel mai mult dintre produsele lor. Concursul se incheie pe 22 octombrie.

Mult succes!

Alexandra - TPU

37 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, da, bine ca ai "subanteles", te dezmeticesc eu somnorilă, bietul nevinovat, pardon sculptorul Brâncuși făcea referire la "private message" big grin, nu la... a da, "în puii mei laughing!"
Bucurie tie, eu nu primesc mesaje decat de la cei aflati in lista prietenilor. Iar pe Brâncuși...l-am rătăcit la Coloana Infinitului, luând singurel cina la Masa Tăcerii.
Ai grijă, sa dormi ca un epureee, nu se stie cand o sa te scoale "sforăitul"meu big grin

| Brâncuşi a răspuns:

Foarte inteligent, Bravo Alexandra o idee plăcută şi creativă, succes participanţilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as purta zece papioane diferite la zece ocazii, dupa cum urmeaza:
1. Papionul alb: in baie, sa dau impresia de gentleman serios cand intra careva peste mine si ma prinde citind ziarul pe tron.
2. Papionul negru: in Africa, sa fraternizez cu localnicii si sa scap nejefuit.
3. Papionul cu imprimeu in bacnote de 100 Euro: cand merg in vreo audienta, sa dau impresia ca ne intelegem ca niste oameni de afaceri si spagi.
4. Imprimeu in picatele: cand am urticarie, ceea ce mi se intampla destul de des.
5. Imprimeu roz: cand ies seara singur la terase. Macar daca nu se uita fetele la mine, poate obtin vreo bere mocca de la vreun homosexual pus pe avansuri (vezi nasparliul ala de la Happy Hour de pe Pro Tv).
6. Papion cu floricele: cand merg la masa la soacra-mea, sa ii stea sarmalele in gat!
7. Papion din folie de plastic transparenta: Sub dus.
8. Papion rosu: cand ma intorc de la terase, dupa ce dau jos la usa papionul roz, sa se calmeze consoarta cand ma vede si sa lase tigaia din mana...
9.Papion violet. La servici, sa nu imi descante vreun yoghin karma cu misculatii transcedentale.
10. Papion auriu cu sclipici: la gradinita la fiica-mea, cand il interpretez la serbari pe clovnul Pontilica...

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu i le oferiti Epurasuluui (papioane?!), ăsta se va sugruma cu sigurantă, încercand să și le pună laughing
Aveti puțină milă!

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Apropo, ce-ai castigat in August in afara de patalamaua asta bleu?

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragostea cuiva laughing
I-am pus deja superba-i poza în ramă.

| Brâncuşi a răspuns (pentru floresdemayo):

Ce glumeaţă eşti dragă, îmi placi!

| floresdemayo a răspuns (pentru Brâncuşi):

Vrei si tu papion?
Alege unul mai repede, Epurasuu oricum n-are spor la fugă să mai "prindă" unul, deja doarme.
El, după consumarea unei sticle cu vin rose de calitate, nu le mai poate vedea in patru nuante diverse, ci in culori si numere ...amplificate.

| Brâncuşi a răspuns (pentru floresdemayo):

Asta mia plăcut ai dat cărţile pe faţă, haide să continuăm convorbirea în pm nu prea avem voie aici, ne vedem face to face, nu-i asta o problemă ne povestim vieţiile şi problemele, de acord?

| floresdemayo a răspuns (pentru Brâncuşi):

Oh, cum nu :)), stai numai să-l trezesc pe Epuurrasu', venim amândoi, singură nu vin: Ia uite ce-i trimit:
http://www.youtube.com/watch?v=EaObukFzlco&feature=player_embedded

Scoală, mă!

| Brâncuşi a răspuns (pentru floresdemayo):

M-am speriat îndrozitor, am citit "şcoală mă", nu vreau să îmi amintesc!

| andrei182 a răspuns (pentru anonim_4396):

applause

| blueheart a răspuns:

Eu as purta la scoala, elevii mei ar aprecia cu siguranta laughing

| pisicutzamik a răspuns:

Bun concurs, am mai spus si pe fb l-as face cadou iubitului cand o sa ne casatorim sa-l poarte laughing

| Dєєa a răspuns:

Mie imi placlove struck Asa ca vreau sa castiglove struck Sunt foarte frumoase(parerea mea) Sper sa castiglove struck
Imi plac la nebunie:p!

| Eidriana a răspuns:

Sincer as purta papionul la ocaziile in care e nevoie de un zambet pe fata. Culorile aduc o stare de bine celor din jur, asa ca atunci cand as iesi in oras, nu intr-un bar ci la un restaurant si nu neaparat pentru un eveniment business ci si cu prietenii.

| AlexaLovesSkillet a răspuns:

As purta papion la scoala, chiar daca sunt fata, deoarece ma pasioneaza papioanele, si consider ca sunt la fel de sexy pe o fata, ca si pe un baiat. happy

| iubesteOrezul a răspuns:

La scoala pentru ca am camasa si sa para mai fashon. Si intr-un club, l-as asorta la ceva ca sa para mai sexy.

| Bella116 a răspuns:

In timp ce dorm le-asi purta sa nu ma vada nimeni cu ele si nici eu sa nu ma vadrolling on the floor

| selenahermy a răspuns:

La scoala, ca si asa ne trebuie cravata tongue

| alabalaportocalaaaaaa a răspuns:

As purta un papion la diferite ocazii, la scoala, la un eveniment casual, pentru ca un papion e dragut si da bine oricand!

| petria a răspuns:

La discoteca, as fi in centrul atentiei laughing, ori ar rade de mine ori m-ar admira ca am avut curaj sa ies in halul ala la discotecalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| veronika999 a răspuns:

Locul unde as purta papion ar fi la o petrecere happy as atrage atentia si cred ca mi-ar sta super.big grin

| manuilegal a răspuns:

Dragute, mereu mi-a placut sa fiu in alt still, sa am stilul meu. Consider vestimentatia, la fal ca si carcaterul. Cred ca le-as purta aproape oriunde imi place sa fiu diferit tongue

| Etto_Samuel_1998 a răspuns:

La o biserica adventista de ziua a saptea

| madyy99 a răspuns:

Sunt foarte dragute.
Eu le-as purta la scoala. PE afara, la o nunta! Orinunde! Imi plac foarte mult!

| AlexHandmade a răspuns:

Imi plac foarte mult!

| bboanna a răspuns:

Depinde de ocazie. Banchet, club, nunta.

| DenisaIasmina a răspuns:

Un papion l-as purta la un eveniment legat de scoala sau la o zi de nastere.Sunt foarte dragutelove struck

| Sophyia a răspuns:

Papionul il poti purta oriunde vrei si cand vrei dar sa-l asortezi cu o tinuta cu care se potriveste!

| VIVIANA12 a răspuns:

Pai,eu as purta la o nunta, la o festivitate, ca s-o asortez la un costum sau il port de obicei la scoala! asa sunt uniformele la noi cu papion!

| alexiys a răspuns:

Mie imi place primulhappy

| Kan a răspuns:

Oricand as purta papionul la orice ocaziehappy

| CeceSnowflake a răspuns:

Mie imi plac si m-ar placea sa castig! Sunt colorate, originale si draguțe.m-ar durea in 14 de ce zic altii tongue cine ma place ma place cu sau fara papion, faza cu,, ma fac de rusine,, este doar un fel de mini-moft pentru popularitate.Si ce daca port papion? Deja port cravata laughing DATI-MA IN JUDECATA!laughing
P.S(pentru unele guri rele): nu imi pasa ca nu-s la moda si bla bla bla nu stiu ce, ORIGINALS RULES!

La papioane cu voi!tongue laughing

| Cotilret_Alexandru_1970 a răspuns:

Eu port papion la nunta