| AnastasiaBalan a întrebat:

Zilele astea am tot stat pe afara si de la frig am buzele crapate, stie cineva un tratament pentru buze uscate facut acasa, care a si dat rezultate?

5 răspunsuri:
| Grigoras_Bianca_1998 a răspuns:

Un bun tratament e crema de galbenele pe care cred ca cu toti o avem sau daca nu, untura

| Idontcare11 a răspuns:

Crema de galbenele sau strugurel cu propolis

| alina1988 a răspuns:

Un tratament facut acasa cu detalii despre preparare poti gasi aici:
https://madalinaardeleanu.com/homemade-treatment-for-dry-lips

Sper sa te ajute, eu l-am folosit si chiar a fost foarte ok pentru mine.

| Katoky a răspuns:

Bună!
L-am folosit şi eu şi dă rezultaze!
masca pe bază de lapte şi gălbenuş de ou
se înmoaie o bucăţică de pâine neagră într-o ceaşcă de lapte fierbinte, se adaugă 20 de grame de miere, un gălbenuş de ou şi 3 picături de vitamina A. Acest amestec se aplică pe buze şi este lăsat să acţioneze timp de 20 de minute, după care este îndepărtat cu apă călduţă.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Miere( cea mai bună dintre toate ), ulei de măsline, ulei de sâmburi de cătină, unt, cremă de gălbenele, cremă hidratantă.
Cu mierea merge cel mai bine.
Te dai de 3 ori pe zi cu ea ( să fie și un pic caldă), chiar și mai mult.