| BlackTear a întrebat:

Stie cineva vreun remediu natural si rapid pentru buzele crapate si uscate?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ştrumf_8528 a răspuns:

Da. Cumpara strugurel. Este la farmacie strugurel la 12 lei de la Nivea. Este ff bun si de lunga durata, am si eu si isi merita banii :*. Si sunt diferite arome.

6 răspunsuri:
| GoldDust a răspuns:

Sunt cateva remedii naturale foarte bune pentru asa ceva (si iti dau si volum la buzewinking ) :
Se ung buzele cu unt fara sare sau cu smantana proaspata.
Se sterg buzele cu o felie de castravete crud.
Se ung buzele crapate cu ulei de masline.
Se foloseste un ruj hidratant sau un balsam pentru buze.
Se amesteca 3 picaturi de ulei de trandafir cu o lingurita de ulei de porumb si se ung buzele de mai multe ori pe zi.
Se taie o capsula de vitamina E si se ung buzele crapate cu uleiul din interior.

| BlackTear explică:

Multumesc mult si tie, GoldDust!

| Eee_7625 a răspuns:

Pai daca nu ai un strigurel bun. poti sa te dai cu alifie. de maini, fata.happy si trece repedebig grin

:*

| DmnProfesoara a răspuns:

Strugurel

| Frau a răspuns:

Strugurelul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, intradevar...strugurelul este de ajutor, dar, de exemplu:Mierea:o poti aplica oricand pe buze(inainte de culcare); Crema hidratanta(nu cred ca e cazul, numai atunci cand ai rani); Unt(80% grasime),(tot asa aplicat pe buze); si nu uita sa bei lichide, asta ajuta refacerea buzelor sa se desfasoare mai rapidbig grinhappy