| LordCristobal a întrebat:

Ce tratament/remediu recomandati pentru buze crapate si uscate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unt.
Unse buzele de 2-3 ori pe zi.
Intre ele, linse cu limba saliva ajuta foarte mult).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Untură de rață.

| Freya1 a răspuns:

Strugurina.Atata timp cât ai la tine și te faci frecvent, ai o șansă să nu mai pățești.

| gabicoo a răspuns:

Divorțul!

| ReddY25 a răspuns:

Strugurel

| TamplaruAnisoara a răspuns:

IR de buze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema nivea

| AdioTPU a răspuns:

Strugurel big grin Unul mai de calitate, desigur.

| Aditu94 a răspuns:

Strugurel,clotrimazon,baneocid

| TudorRebecca18 a răspuns:

E un strugurel cu aloe vera.
Nu este scump, costă aproximativ 10 lei și îl găsești în orice farmacie.L-am folosit și în câteva zile s-au vindecat.Bea și apă, cel mai probabil te-ai deshidratat.