| Eugen000 a întrebat:

Așa o întrebare: cum se realizeaza la Universitațile din Romania admiterea cetatenilor R. Moldova? ( De exemplu Universitatea tehnica Iași/Cluj-Napoca etc. )

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dan193 a răspuns:

In fiecare an este postata metodologia pe basarabeni.ro --- acolo gasesti toata informatia

| Eugen000 explică:

Ar mai fi ceva. Ce sunt in Romania "departamentele" din cadrul unei Facultati? Daca intru la o facultate, trebuie sa-mi aleg un departament? Sau ele toate se studiaza?