| LarisaaAndreeaa a întrebat:

A terminat cineva facultatea de moașe și asistenta medicala? E greu de intrat și mai ales de rezistat? Sunt materii solicitante, mult de învățat, examene grele? Asistenta medicala e o meserie de viitor?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca aici este greu de intrat, atunci ce sa mai vorbim de cei ce vor sa devina medici? Acum, toate scolile de dupa liceu vor sa se numeasca facultati si sa nu ne miram ca vom gasi maine si facultate pentru infirmiere!
Cert este ca daca vei deveni asistenta medicala sau moasa, iti vei gasi usor un loc de munca.