| anonim_4396 a întrebat:

Heei! Cei care sunteti la Facultatea de Moase si Asistenta Medicala puteti sa mi spune ti cum este?

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Facultate de moase nu mai exista. Cu cea de AMG pot sa te ajut eu, ce te-ar interesa mai exact?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt la FMAM.Sunt 4 specializari aici: asistenta medicala generala, moase, balneofiziokinetoterapie si tehnica dentara. Ce te intereseaza?

| gyfhtf a răspuns (pentru anonim_4396):

Asistenta medicala generala

| anonim_4396 explică (pentru gyfhtf):

Ah,eu sunt la Td.Deci tot ce pot sa-ti spun este ca admiterea este mai usoara decat la medicina generala/dentara.Se vor da grile doar din teorie, fara probleme de calcul.La AMG sunt 80 de grile in total. Facultatea dureaza 4 ani. Fata de o postliceala, aici o sa se puna mai mult accent pe teorie, dar o sa faci si practica in spitale in timpul facultatii. Poti face si master, poti lucra si in laborator dupa ce termini, depinde ce te intereseaza.
Ca sa-ti faci o idee despre cursuri: http://umf.ro/......5-2016.pdf
Iar salariul, mai nou, ar trebui sa fie intre 2000-2500ron.

| gyfhtf a răspuns:

M ar interesa cum este admiterea. Si parca se fac 4 ani, nu? Salariul cum este si daca merita sa fac acea facultate. Si ce o sa fac la facultate mai exact? Tu la ce facultate esti?