| anonim_4396 a întrebat:

Acum sa fim sincer si cu noi înşine, va-ti visat vreodata vedete, va-ti imaginat cum este sa joci intr-un film de la Hollywood jucand alaturi de un actor/actrita celebra, cunoscuta/cunoscut in toata lumea? Va-ti pus in minte ca dupa implinirea varstei de 18 ani sau dupa terminarea facultatii, in general sa plecati intr-o tara straina, foarte cunoscuta in toata lumea, pentru a va face un viitor in acea tara sau in acel oras, eventual. Va-ti imaginat avand o cariera muzicala, aici in Romania sau in alta tara, pentru a va face cunoscut/cunoscuta in toata lumea sau toata tara?
Dupa ce ati raspuns la aceste intrebari scrie de mine, as prefera daca credeti in visele voastre? dorintele pe care le aveti si faceti tot posibilul pentru a le indepline.

Si pana la urma"Never say never"

"Lumea iti spune ca nu poti, lasa-te batut, nu poti, tu continua, mergi inainte, vezi-ti visul cu ochii, lupta pentru visul tau!"

:*:* Sa fim sincer cu noi înşine.

6 răspunsuri:
| Agnes00 a răspuns:

Sa luam exemplul tau: fii sincera cu tine insati si recunoaste in fata tuturor ca vrei sa fii o stea internationala fara sa cunosti gramatica propriei tale natii, si anume a limbii romane.

V-ATI visat, V-ATI imaginat.

| jadir a răspuns:

E fain rau eu am jucat in cateva filme, dupa care ma`m trezit happy

| sL0boz a răspuns:

Mai sincer nu mi-ar place asa mult sa fiu vedeta, da bani lux, dar totusi e o treaba, sa stea 100 de fotografi dupa mine? pai ma ia isteria nu pot sa ma duc la veceu ca ma orbeste unu cu blitul care sa cocotat in copac sa vad ce fac.
Cantareti mi-ar place, pentru a trimite un mesaj, as vrea sa cant rap sau sa fiu dj pentru muzica dance, house. (astea nu au mesaj dar m-as distra )
Never say never normalwinking daca nu am avea un vis pentru ce naiba mai traim?
Eu vreau sa lucreaz in FBI si nu pentru ca e un moft al unui copil, dar in cariera care vreau sa o urmez FBI este cel mai inalt rank unde pot sa ajung (eventual CIA, dar pentru asta trebuie sa schimb profesia cu vreo 20-30 de grade )
Orcumwinking visez si cine stie, poate chiar o sa ajung intr-o zi acolo.

| Elly1 a răspuns:

Pentru ca visul/dorinta pe care o avem sa se indeplineasca trebuie sa muncim mult,sa face totul"ca la carte", sa nu ne dam batuti niciodata, sa aratam lumii intregi ce putem. Pana la urma totul este posibil!

| SnowWhite1 a răspuns:

DA! Nu cred ca exista vreun om care sa se uite la o emisiune, un serial sau un film si sa nu isi imagineze MACAR ODATA cum ar fi sa fie el acolo! Imi amintesc ca atunci cand eram mica eram 100% ca, atunci cand o sa fiu ''mare'' voi fi celebra.Visam mult si inca visez.De ce nu?! Multi spun ca sanse de a deveni ''cineva'' sunt cam de 1 la 1.000.000 dar de unde stii ca nu esti tu acel 1? Nu stii cum va fi ziua de maine.
Si m-am gandit ca atunci cand o sa termin liceul sa merg la studii in alta tara(Anglia mai exact). La o scoala de film(1 an sau 2) iar apoi, daca nu iese nimic, la o alta universitate.Visez sa devin regizor pentru ca mi se pare fascinant sa creezi o poveste, personaje si sa pui totul in miscare.Si nu voi renunta niciodata la visul asta chiar daca, si prietena mea cea mai buna imi spune ca voi renunnta la asta mai devreme sau mai tarziu dar eu sunt sigura ca nu va fi asa.
Imi place foarte mult ''citatul'' pus la sfarsit.Si sunt de'acord cu tine!
Sper ca si tie sa ti se indeplineasca toate visele pentru ca nimic nu e imposibil!
:*>big grin

| SnowWhite1 a răspuns:

100% sigura* (imi pare rau pentru greseala)