| aiam a întrebat:

Ajutaţima plyz!
Vreau să termin 9 clase şi sa plec mai departe la colegiul agricol şi să învaţ de electrician, cum credeţi daca voi pleca la Russia sau Romînia eu voi putea sămi fac o carieră de electrician, şi daca voi avea ceva venit pe luna, spuneţimi plyz veniturile mele minimale dacă putez!

Mulţumesc anticipat p-ru ajutor!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu-ti poate spune cat vei castiga ca electrician peste o vreme. Depinde de conditiile economice de atunci, de cat de bun si dornic de munca vei fi. Eu cred ca un om care stie foarte foarte bine o meserie si nu se da in laturi de la munca, nu poate muri de foame.

| anad a răspuns:

Momentan in Romania sunt putine locuri in constructii ca electrician din cauza crizei. Poate se va remedia situatia si atunci reusesti la unele firme sa castigi peste 1200 roni, bonuri de masa si transport gratis daca e cazul(asa a fost inainte de criza). Din Romania poate gasesti firme cu care sa mergi si in strainatate.Nu pot compara cu Rusia ca nu stiu ce e acolo.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Din câte observ, tu eşti din Moldova. Nu ştiu ce să zic, aici nu e bine, dar nici în Rusia nu curge lapte şi miere...Totuşi, aş recomanda şi eu mai mult acolohappy

| calubalan a răspuns:

Oriunde dar nu in romania! toti pleaca unde vad cu ochii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Electrician : 800-1200 ron pe luna, chiria costa cel putin 400 ron depinde de oras, intretinere apa, gaze, lumina iar 300-400 ron pe luna, iar mancarea e foarte scumpa.Nu, nu se merita in Romania, du-te in Rusia.