| aiam a întrebat:

Spuneţimi ceva detalii despre sistemul de operare linux. Este bun nu merge fără greşeli, care sunt cerinţele minimale, etc.

Plyz răspun cei care sau folosit de acest sistem de operare

2 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Vrei să ai și linux și windows(xp, vista sau 7) pe un pc? Poți încerca instalînd mai întîi virtual box, iar apoi în virtual box instalezi linuxul. Uite aici cum se face toată operația www.videotutorial.ro/? p=127
www.videotutorial.ro/? p=130
www.videotutorial.ro/? p=134
Eu am încercat și merge!

| sevraj_1212 a răspuns:

Iti recomand linux! eu acum le am instalate pe aman2 ( win xp si linux mandriva )! linux-ul este mult mai greu de folosit decat windows, fisiere ( programe, jocuri etc ) sunt mai greu de gasit pe net din cauza faptului ca nu este atat de folosit ca windows-ul si nici nu este mediatizat, nu se poate virusa, in domeniul internetului se comporta ff bine, in general daca ai un computer care se descurca foarte bine pe windows xp atunci pe linux nu vei avea probleme! ti-l recomand insa pentru a-l folosi ai nevoie de ceva documentare si rabdarebig grin (( tot ce am raspuns a fost din propria experienta si l-am prezentat asa cum se comporta pe computerul meu)) mult succes