| RalucaBalaci33 a întrebat:

AJUTOR!
Buna! Am 15 ani si 1. 60cm (sunt fata). Vreau sa fac academia de politie, sa o termin si sa lucrez acolo timp de 3 ani pentru a capata experienta iar dupa aceea vreau sa dau la S.I.A.S. Cu inaltimea mea 160cm pot intra?(iau toate probele sportive)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare sincer rau pentru tine, dar nu te poti califica, deoarece ai 10 cm mai putin decat limita minima admisa.

Ministerul de Interne vrea agenți mai puternici.
Noi reguli la probele fizice pentru admiterea în Poliție și Jandarmerie
"Cine are mai puțin de 1, 70 nu va avea șanse să intre în Poliție, spun sindicaliștii din sistem..."
https://www.digi24.ro/......ie-1162652