| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Am 12 ani si 7 luni si vreau sa ma apuc de actorie si cred ca am talent... ma puteti indruma ce sa fac?

10 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Du-te la un liceu cu filiera vocationala, profilul actorie.

| Arii2 a răspuns:

Apuca.te de ea altfel mai incolo o sa iti para rau.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru Arii2):

Cum sa incep? cum sa ma implic

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Zic sa te apuci de actorie doar ca de un hobby, nu sa incerci sa faci ceva cu ea, fiindca in Romania actorii mor de foame.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Eu m-am gandit sa fac actorie pana la facultatr si dupa as merge in strainatate

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Daca esti 100% ca te vei putea duce in strainatate la facultate, atunci urmeaza-ti visul.

| Arii2 a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Pai mergi mai departe la un liceu de actorie dar mai invata cate ceva sa poti admite nu stiu cu ce nota dupa ce ai dat examenul de clasa a 8 te primeste dar oricum iti v.a da o carte de la scoala si afli acolo.Pe ce clasa esti acum?

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru Arii2):

Anul vitor am capacitatea is a 7 a

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru Arii2):

Dar uni si-au inceput cariera de la 8 9 ani. actori din harry poter. sunt un exemplu demn de urmat

| Arii2 a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Nu are importanta du-te la cursuri, ai doar 12 ani plus cursurile le pot face si adultii, vorbeste cu parintii tai sa te lase o sa te coste o suma pe luna nu stiu chiar.