| Bastet a întrebat:

Cum iti dai seama ca ai talent la actorie?

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu este tocmai greu sa iti dai seama. Dar pentru asta trebuie sa te implici in diverse activitati/proiecte de acest gen.Eu,de pilda, am jucat acum cativa ani niste piese de teatru cu niste colegi de cateva ori in fata unei audiente destul de mare si a fost o experienta unica, dar mi-am dat seama ca nu mi-ar placea sa devin actor.Pana nu joci propriu-zis ceva nu iti poti da seama...
Bafta! :* >big grin

| mnia a răspuns:

Dac felul in care joci e la fel de natural precum comportamentul tau de zi cu zi.

| DanaCherry a răspuns:

Trebuie sa fi tu insuti. un lucru care iti trebuie este sa poti sa refaci de zeci de ori acelasi lucru cu aceiasi expresie pe fata! Apoi trebuie sa consulti un expert sa iti spuna daca chiar ai talent big grin crede-ma nu trebuie sa iti fie rusine big grin dACA ai talent apoi totul va veni de la sine big grin crede-ma stiu cum e big grin am trecut prin aceleasi lucruri. daca vrei mai multe amanunte spune-mi pe privat big grin Mult noroc!

| jvEcu a răspuns:

Incearca sa minti pe cineva, daca te crede ai talent.

| purpleice a răspuns:

Daca poti sa intri cu usurinta in pielea unor personaje, daca poti sa plangi la comanda, daca poti sa zici cu intonatie poezii, daca reusesti sa te transpui in poveste, sa joci ca si cum ar fi adevarat ce ti se intampla. poti sa ceri si parerea unui actor sau unui profesor.happy

| Crisu a răspuns:

Sincer tu poti sa crezi orice despre tine.In special ca esti un bun actor, daca asta iti doresti sa fii.Intreaba un expert, cineva care se pricepe.Sau poti intreba un prieten si sa-l rogi sa-si dea si el cu parerea.In actorie trebuie sa jonglezi cu realitatea si lumea inchipuita.Trebuie sa fii natural in actorie, dar sa stii cand sa te opresti.

| geoox550 a răspuns:

Pai. inregistreazate, fa-ti cont pe youtube...si dupa aia pune videoulbig grin.
vei vedea ce comentarii ai.si de acolo te descurci.
sper ca tge-am ajutat!
numai bine.
P. S. daca pui ceva videclip, anunta-ma si pe mine. ok?

:*:*:*:*

| Bianca2b a răspuns:

Daca poti sa imiti betivii(nu oricine poate), taranii, batranii, homosexualii, aproape orce si pe oricine, inseamna ca ai talent. Daca poti sa razi la comanda...atrunci cam da.Si daca joci natural.

| Dσℓℓу a răspuns:

laughing duute la cursuri de actorierolling on the floorrolling on the floor glmlaughing. adica daca interpretezi un rol f frumos si f bine sa nu se cun...chiar nu stiu cum sa explicthinking laughing pare ff simplu da nu`i. tot ce e simplu e d fapt complicatwinking. hai ca o dau in Cioranlaughing

| Xena20 a răspuns:

Mergi la cursuri de actorie și vei vedea acolo dacă te pasionează. Talentul e ceva care se capătă, nu există oameni "talentați" și oameni "netalentați", asta e un mit. E valabil in orice domeniu.