| Robertdaumagie a întrebat:

Am 14 ani! l.As dori sa ma fac actor sa fac facultatea in America dar nu stiu engleza si vreau sa invat, dar nu stiu cum pot memora ce imi spun ei in engleza scris, de abia pot in romana happy glm in romana e easy.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă sa te uiți la filme fără subtitrare. Varianta cea mai buna ar fi sa pleci in Anglia măcar in vacanța de vara și sa lucrezi cu publicul( de ex la un stand de înghețată) asa vei învața mai usor limba.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam greu daca nu te apuci de invatat engleza.
Dar mai intai incepe cu limba română, că văd că ai destule carențe.

| GdX a răspuns:

Nu prea e "easy" nici in romana sa scrii din cate vad.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai doar 14 ani. Ai timp sa o inveti linistit. Nu iyi bate capul cu asta de acum.

Bafta ^^

| Robertdaumagie explică (pentru DoarBogdan):

Multimesc

| Robertdaumagie explică (pentru DoarBogdan):

Mersi daca vrei sa vb discord Mendigoo#5480 sau Insta: Robert_im_super_insticted o poza cu un om cu parul colorat

| Sonia822 a răspuns:

Vise... ei isi promoveaza proprii oameni, de ce te-ar promova pe tine, un emigrant care nici nu le cunoaste limba. Pana si in Romania ghiortaie matele mariklor actori, unde crezi ca mai e loc de tine? Teatrele s-au inchis si nu se vor mai redeschide. Du-te spre IT, ciberneticawinking

| Sonia822 a răspuns (pentru Sonia822):

Propriii, e de la unghii

| darrio2007 a răspuns (pentru Sonia822):

Ai scris bine prima dată.

| Robertdaumagie explică (pentru Sonia822):

Pana fac eu 25 de ani se redeschis

| Sonia822 a răspuns (pentru Robertdaumagie):

N-ai inteles. Am spus ca daca acum ai avea 25, cand o sa ai 80 tot cu masca pe fata o sa fii. Credeam ca esti tare la matematica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau mai ai o varianta. Încearcă sa îți organizezi timpul. De ex spui, mâine eu învăț cum sa vorbesc dacă merg la un restaurant. Și începi și înveți cum se spune "buna ziua, as dori sa comand bla bla", sau cum intrebi unde este baia, chestii din astea.
In alta zii înveți expresii și tot asa. Învățând asa, când te vei uita la filme vei observa ca ascultând ce spun cei din film, tresari și înțelegi câte puțin ce spun ei. Bafta și nu te da bătut!

| LILILLIIlIlIPIlLsiahayGu4d837hsuxh1lUbILHIBLlBiHIi a răspuns:

Fa-ti un serial pe YouTube. Nu iti trebuie nici engleza nici facultate, poti sa te apuci si maine de scenariu.

Da ce spun eu aici? Da-l incolo de scenariu! De maine te pui pe filmat direct. Improvizezi tot serialul. Il filmezi cu telefonul. Si BOOM! Esti actor! happy

| Dannnnii a răspuns:

Actorie perfecta daca ai scris gresit intentionat

| parismaan a răspuns:

Prima data invata sa scrii in lb. romana, si dupa mai vorbim de actorie!