| ruxi a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa-mi gasesc ceva de munca sa nu mai stau dupa parinti. sunt din Bucuresti. ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| dianabaumli a răspuns:

O idee ar fi (dacă te-ai săturat de împărțirea pliantelor) să scrii articole pentru diferite siteuri de web. Caută intr-un anumit domeniu: modă, frumusețe, unghii etc. Sunt unele firme care plătesc până la 5-9 RON pentru un articol. Îi contactezi prin email și le faci o ofertă. Dacă ai noroc o să-ți răspundă. Eu așa am procedat.happy

4 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Buna,

Avand in vedere ca esti la liceu este greu sa te angajezi, deaorece nu poti lucra in intervalul orar 8-18. Ti-as recomanda ori impartirea pliantelor, scriere de articole, referate, cursuri de manichiura, masaj, coafeza etc, pe care le poti face dupa ore. Sau sa devii consultant la firme cosmetice, gen Avon, Oriflame, Lady's etc.
Daca esti interesata sa devii consultant, pe pot ajuta cu inscriere la Oriflame, sfaturi, detalii, dezvoltarea afacerii etc. Oricum asta poti face indiferent daca esti angajata sau la liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
poti urma un curs de frizer, si poti profesa ca frizer intr-un salon.
O zi buna.

| Curiosuuuuuuuuuuuuul a răspuns:

Angajeaza-te part-time la mcDonald's ca acxepta minori saudu-te la un partid unde accepta si minori sau du-te la un market si imparte pliante.