| Andreiu68 a întrebat:

Am 19 ani si lucrez intr-o companie de o luna de zile. Eu in luna iunie trebuie sa parasesc tara 10 zile fiindca am o problema si dupa voi reveni in tara. Problema este ca 100% nu voi primi liber 10 zile. Pot sa imi iau conceriu fara plata acele 10 zile? Sunt sigur ca au nevoie de mine ca sa mearga treaba mai repede, dar neaparat trebuie sa plec. Ce acte sau cum sa fac ca sa imi iau concediu fara plata 10 zile sau daca pot? Daca zicr seful ca nu imi da coNu stiu nimic in privinta asta si vreau sa va intreb pe voi.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine concediul de odihna sau macar 10 zile din acesta, bineinteles daca te intelegi cu seful tau.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as baga o adeverinta medicala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti discuta cu el si sigur o sa inteleaga daca este ceva serios, gandeste-te bine cum sa ii spui

| sasaomulsubtire a răspuns:

Daca e un sef intelegator, discutati sincer si direct. Daca nu un act de la medicul de familie te-ar ajuta! happy good luck!