| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani si ma tot gandesc ce sa fac in viata asta, daca m-as angaja ca ucenic intr-un service auto, in 3-4 ani as putea sa invat mecanica?
Mi se pare destul de grea, in ultima vreme am inceput sa am o pasiune pentru masini.
Ce ziceti oare merita?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intr-un an de zile stii sa faci treaba daca iti dai interesul. Macar 1000 lei sa primesti salariu altfel nu merita sa faci treaba de mantuiala

| NGheorghe a răspuns:

Încercarea moarte n-are. În ziua de azi mai poți învăța mecanica și de pe YouTube dar tot trebuie sa fi la un service unde sa practici și fi sigur ca nu te va pune din prima sa faci orice deoarece ca mecanic ai o responsabilitate - viata stresaților și a vitezomanilor depinde de mecanic, Însă dacă te străduiești și te concentrezi ca să nu uiți piese pe afară happy sau șuruburi nestranse happy atunci avansezi încet dar sigur. Un surub uitat poate însemna și "dat afąră".
Ba pe YouTube sunt și multe filme cu accidente ce pot apărea "din senin" (explodeaza o roată și-l arunca pe mecanic în altă sală, sau se rupe în furtun ai iar zboară mecanicul happy