| Barbu_Andrei_1999 a întrebat:

Am dat anul acesta bacalaureatul si l-am luat cu 9, 01. As fi vrut initial sa dau la Universitatea Bucuresti, Facultatea de Informatica, dar mi se pare grea admiterea, deoarece nu am facut informatica la acel nivel in liceu. Ce facultate mi-ati sugera (tot de informatica)?
PS: As vrea sa fie si cat de cat aproape de Ploiesti.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cibernetica (ASE). Nici macar nu se da examen de admitere.
Cu media asta nu stiu daca poti intra la buget dar ai sanse la taxa.

| Ineys a răspuns:

Politehnica Buc? Nu faci informatica la nivelul pentru MI din Buc la liceu?
Ba eu cred ca faci daca te intereseaza. Am un fost coleg care a intrat la informatica la Cluj unde cred ca e mai greu decat la Bucuresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai la Calculatoare la Pitești. Eu acolo termin! E mișto, nu dai nici admitere. Sunt foarte serioși și experimentați majoritatea profesorilor

| Barbu_Andrei_1999 explică:

Ce parere aveti de Brasov?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Barbu_Andrei_1999):

Mergi la Bucuresti. Totusi stai in Prahova nu in Suceava ca sa spui ca nu poti face un efort. In Bucuresti ai foarte multe posibilitati, facultati bune, distractie, job-uri part time, internship-uri etc.