| R3dEyE a întrebat:

Am terminat anul acesta clasa a XII-a. Luat bac, chestii, asa ca a venit momentul sa-mi aleg facultatea. In cele din urma cred ca merg la informatica la Universitatea de Vest Timisoara. Cateva intrebari:
1) Is 3 sectii pe informatica, pe care mi-ati sugera-o.
2) De la ce nivel te ia la info? Nu prea stiu info, asta e, doar concepte de baza din c++, dar vrea ca dupa ce termin cu admiterea sa incep sa invat programare, voiam sa incep cu python, dar am vazut ca prin facultate o sa fac C, deci cred ca ma apuc de asta.
3) Ce stiti despre facultatea de Inginerie Electronica si Telecomunicatii din Cluj? Ii grea facultatea, faci cat de cat programare? Poti lucra in domeniu cu asta?

1 răspuns:
| MickeyMouse96 a răspuns:

Heii, sunt directa cu tine, asa ca 1)informatica simpla și informatica aplicata sunt foarte bune, cea în lb. Engleza nu mulți o termina, din cauza limbajului complicat, chiar dacă te descurci la engleza, și nu te incepe de la început, deci îți sugerez sa începi meditații la informatica, ca în rest ii bine și este cautat. Și despre Cluj nu știu având în vedere ca sunt din tm