| Xployd a întrebat:

Am fost admis pentru concursul de admitere la Academia Forțelor Aeriene din Brașov pentru Ofițeri după ce am trecut de probele psihologice si sportive. Vreau să știu în cazul în care nu sunt admis la Academie după ce susțin examenele scrise, am posibilitatea sa optez pentru SGP?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sigur ca poti doar ca nu o vei face la academie ci la o unitate pe plan local. Mergi la CMJ-ul de care apartii si te vor indruma ei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat sa precizez ca vei pierde examenul la asta si va trebui sa refaci probele sportive. Testul psihologic, daca ti-l dau, este valabil 30 zile.