| Ashenstar a întrebat:

Am mai multe intrebari legate de liceu si de ce pot deveni daca fac anumite specializari.
Daca fac Colegiul National Unirea Focsani la specializare Mate-Info, tot la Unirea dar la profilul de Stiinte sociale, la Cuza la Focsani la mate info tot la Cuza la stiinte sociale
Deci vreau sa stiu ce pot deveni din toate optiunile pe care le-am pus acolo

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

In principiu liceul pe care il vei termina conteaza prea putin atunci cand vei merge la facultate. Gandeste-te ce ti-ar place sa faci pe viitor si daca nu vrei sa mergi pe domeniul informaticii sau matematicii nu are rost sa faci un profil de gen pentru ca te vei chinui si bacul va fi destul de greu.