| BabyGurl a întrebat:

Am nevoie să fac o alegere. O sa intru la liceu și am o micuță problema.
Deci. Mie îmi place foarte mult matematica, și pot spune că mă descurc (și la fizică și la chimie). Însă mă descurc foarte bine și la română. La fel la biologie. Nu știu pe ce profil să merg. Mie mi-ar fi plăcut pe mate info. Dar nu pot lăsa și filologia. Bilingv neapărat. Însă Mate info, filologie sau științe ale naturii (toate cu bilingv)? Sunt grele? Frumoase? Cum va descurcați? Mulțumesc
Dau funda rapid

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la viitorul tau, la ce ti-ar place sa profesezi in viata si atunci vei stii spre ce liceu sa te indrepti, incepind pregatirea de pe acum.