| xtaz a întrebat:

Am o intrebare mai speciala. parinti mei au divortat cand aveam eu 1 an. poate afecta inrolarea in armata daca parinti sunt divortati? mi s-a zis ca da

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are absolut nici o importanta faptul ca parintii sunt divortati, nu ti se poate reprosa tie asta si ar insemna o discriminare. Cel care ti-a spus asta habar n-are si a spus o prostie. Vezi pe site-ul oficial al MApN conditiile de inrolare, in functie de ce vrei sa fii si o sa vezi ca nu pomeneste nimic de ce-ai intrebat, sunt conditii de sanatate, studii, antecedente penale, reusita la testele fizice etc. Succes si numai bine!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are relevanță una cu alta.
Cel mai important este să fii apt medical!
Mult succes.
Pa, pa.