| aurora23 a întrebat:

Am o singura nelamurire! Inginerie si management naval si portuar ai loc de munca asigurat dupa facultate?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La facultate inveti notiunile teoretice.
Cand termini, trebuie sa-ti gasesti un loc de munca unde te poti folosi de cele invatate si sa le aplici in practica.
In majoritatea meseriilor tehnice, sunt mai putini cu facultate decat cei care lucreaza efectiv in productie sau la anexe. Tu va trebui sa inveti sa gandesti si din punctul lor de vedere (da, de la simplii muncitori happy ), dupa care vei fi capabil sa organizezi.

In domeniile de constructii si transporturi sunt putini ingineri, dar au cautare, mai ales cand au deja si experienta.

5 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

In afara de armata, nicaieri nu ai loc asigurat. Va trebui sa te prezinti la un concurs/interviu pentru ocuparea unui loc de munca.

| Aimwork a răspuns:

Nu exista loc de munca,, asigurat" nicaieri. Depinde de cat de bun esti la ce faci! Dar nu e competitie prea mare deci ai sanse mari!

| aurora23 explică (pentru Aimwork):

Ma gandeam la ofiteri de marina ca aceia au locul de munca asigurat.Stiu ca nu se leaga ingerie de cei care vor sa devina ofiteri de marina, dar eram curioasa.

| aurora23 explică (pentru aurora23):

Ingineria*

| mihai69 a răspuns (pentru aurora23):

Dacă o faci la institutul de marină, se leagă.