| anonim_4396 a întrebat:

Am ramas fara serviciu de citeva luni si am si o fata de 25 ani care este bonlava decancer si nu stiu ce sa mai fac as vrea un serviciu oare ce spun astrele

8 răspunsuri:
| anonim a răspuns:

Imi pare sincer rau de faptul ca ai ramas fara servici, mai ales in contextul in care fata ta este bolnava de cancer, insa daca astepti ca astrele sa-ti gaseasca servici, te inseli.eu zic ca cel mai bine este sa incerci sa iti gasesti tu singura.mergi la AJOFM pentru inceput, iar dupa aceea merci si lasa-ti cate un cv la firme.eu striu..., mai incearca si prin cunoscuti, insa un lucru cert este ca astrele nu iti va gasi de munca.

| sebastian_2565 a răspuns:

Lasa-le pe astre si apuca-te si fa-ti un Cv si imparte-le pe la firme si contacteaza si o agentie de plasare a fortei de munca...cred ca intr-un timp relativ scurt vei avea succes! iar de fiica ta de 25 de ani care are cancer imi pare rau sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu trebuie să te iei după astre, mergi la Agenția Județeană de Ocupare a Forței de Muncă din localitatea ta și vezi ce poți face în situația ta destul de delicată.
Mult noroc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, te cred ca iti este foarte greu si ce esti disperata. dar eu zic sa lasi astrele si sa iti sprijini moral fata, are nevoie de tine mai mult ca niciodata.astrele nu o pot ajuta cu nimic, nici pe tine nici pe ea.mai ales in situatia in care esti imi inchipui ca ai fi dispusa sa si platesti pentru a vedea ce "zic astrele". serviciul nu vine de la astre, trebuie sa il cauti, orice este mai bun decat nimic.bate la toate usile firmelor si intreaba de ceva de munca, poti face curatenie in case, daca nu ai alta optiune, mergi la tara si ajuta parintii la cultivarea pamantului, sunt mai mult ca sigura ca ei te vor ajuta cu tot ce le sta in putinta, intreaba toti prietenii daca stiu ceva de munca pentru tine.ai grija de fata, gateste cat mai sanatos pentru ca are nevoie de un regim special, sprijina fata cu tot ce poti ...si lasa astrele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astrele nu spun nimic, mai bine roaga-te la Dumnezeu! Toate bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da pe Dumnezeu l-ai intrebat? ai fost cu boala fetei la el? caci este doctorul a toate? l-ai rugat sa te ajute in obtinerea unui serviciu? mergi la interviuri.asta e treaba ta.si roagal sa lucreze prin oameni credinciosi si sa te ajute.asta e treaba lui. poate te va intarzia, dar te va ajuta sigur, mai mult decat crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista astre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau dar ce spun astrele se rezuma la exact atitea capete pe pamint.Ascultale pe toate