| JohnnyBarrow123 a întrebat:

Am șanse să lucrez in IT daca termin stiinte ale naturii? Sunt la mate info și vreau sa mă transfer!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ramai la mate info daca vrei sa lucrezi in IT. Nu vad de ce vrei sa te muti la stiinte ale naturii.

| Violleta2022 a răspuns:

Sanse minime spre deloc, fiindca nu inveti nimic la stiintele naturii despreIT si nu ai cunsotinte necesare, sa poti prinde un asemenea job, in viitor.

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, nu face sens ce vrei sa faci! Spui ca esti la mate-info, vrei sa lucrezi pe viitor in IT, dar acum vrei sa te transferi la stiintele naturii.
Care-i logica, ca eu nu o vad?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi in IT care e logica sa pleci de la mate info

| Frank51 a răspuns:

Poți să termini și liceu de teologie.

| isemilia a răspuns:

Da, e posibil, da e mai greu. De ce vrei sa pleci de la mate-info daca vrei sa continui cu informatica, ca nu are niciun sens

| florin926481f a răspuns:

Deci fi atent, o sa faci si la stiinte informatica chiar destul incat sa inveti cate ceva.
Dar tie daca iti place informatica si chiar vrei sa lucrezi in IT poti sa termini si filologie ca intr-un an poti sa inveti singur programare cat sa ajungi la un nivel ok si sa iti gasesti un job bun.Deci nu uita ca informatica nu se invata numai la scoala.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Dacă ești bun, de ce nu? Însă ar fi de preferat sa faci și un curs in it sau facultatea de informatica.