| UrecheElisei a întrebat:

Am si eu o intrebare? am un atv motor 250cc si nu porneste nici la automat nici impins, l-am dus la un mecanic si a umblat la bujie e uda, la carburator la tacheti ia schimbat tija de la tacheti a ublat pe la motor compresie are motorul il invârte si nu porneste..astept o parere?

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si vrei sa ti-l reparam noi dupa ce mecanicul ti l-a paradit de tot? Spune la mecanic sa cheme un mecanic.

| Marianștimpar a răspuns:

S-ar putea sa fie de la aprindere ( bobina de inductie) sa nu de-a scanteie cum trebuie!