| CollyCherry a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de viitor si anume la ce facultate as putea sa ma duc, in Bucuresti. Problema sta in felul urmator, imi place ideea de management, marketing, economie, ma informez in particular despre educatia financiara si lucruri despre afaceri de succes, dar imi plac lucrurile care se aplica in viata reala si asta as vrea sa invat. Pana acum sunt satula de profesori inchisi la minte, care nu stiu altceva in afara de a judeca si de memorat definitii aiurea. Vreau sa merg la o facultate care chiar sa imi placa si unde sa invat ceva folositor, nu sa imi spuna nu stiu cine ca nu ma pricep la un lucru, pentru ca nu aplic acel lucrur dupa o metoda invechita.
Sper sa primesc cateva raspunsuri, mtumesc!happy

1 răspuns:
| AndreeaMaria90876 a răspuns:

Dacă tot îți place marketing-ul și managementul îți recomand sà urmezi cursurile facultății de management. Nu vei ajunge manager din prima însă merită din câte știu este una dintre cele mai bune facultați, pe care de altfel vreau și eu să o urmez în câțiva ani.
Consider că această facultate va da,, roade,, pentru că de la un om de vânzări vei ajunge manager chiar și in jumătate de an daă supervizorul său vede la tine acel ceva: perseverență, corectitudine, lucru în echipă, chiar și punctualitate.
Mult succes! happy