| JASMYNA88 a întrebat:

pentru voi cei din toata tara! anul acesta am absolvit Politehnica, profilul inginerie medicala(proteze,nu proteze dentare,proteze de oase,etc,orteze, aparatura medicala). se gaseste in tara asta un post de inginer pentru asa ceva? eu am tot cautat, am intrebat chiar la Ortopedie, insa acolo ei au parteneriate cu firmele de dincolo care produc astfel de aparaturi si proteze. a-ti auzit ceva?

Răspuns Câştigător
| Liviu_2019 a răspuns:

Daca nu ai experienta e greu sa gasesti in domeniu sau aproape imposibil fara o "recomandare" ceva. Poti sa o iei de mai jos sa zic asa sa te angajezi la o clinica medicala care face asa ceva pe un post de asistenta sau ceva tangential. Stiu ca suna dur ceea ce iti spun dar crede-ma ca altfel nu ai cum. Cauta si tu pe best jobs, e jobs, my job sa vezi daca sunt astfel de joburi.
Succes!

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pentru inceput incearca aici http://www.rosal-ortopedic.ro/despre-noi/
este a lui prigoana, nu stiu daca le fac chiar ei dar ai lucra in domeniu cat-de-cat si ai afla informatiile de care ai nevoie. trimite cv, suna, insista pe ei cu tupeu sa intri. Sunt si multi medici si farmacisti care lucreaza in firme de distributie de medicamente, ai putea sa faci si tu asta, sa lucrezi la firme romanesti care se ocupa cu importul, stii despre ce e vorba la nivel profesional. succes!

| piti77 a răspuns:

Mi se pare ciudat sa pui intrebarea asta dupa ce ai absolvit facultatea... ce fel de profesori ai avut? astfel de informatii cel mai bine ti le pot da fostii tai profesori/indrumatori care te-au specializat..intreaba-i pe ei..cu siguranta vor sti sa te indrume

| JASMYNA88 explică (pentru piti77):

Nu mai zic nimic despre eica nu am fost prea....incurajati pe parcursul facultatii.si mie imi pica greu sa intreb, dar ma gandeam ca poate stie cineva