| adrili10 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare. Oare dupa ce termini o facultatea gen politehnica(inginerie electrica -Managementul energiei), se gaseste greu de munca in domeniu.Si cam ce salariu primeste un inginer la inceput de cariera?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se gaseste greu laughing
Locuri de munca sunt. Adica iti gasesti daca si stii ceva.
Salariul depinde de firma si de post, de la 2000 lei. Unii iau si 4000 lei la inceput daca se angajeaza pe ceva mai greu. Nu e o munca usoara.
Dar acum nu angajatul e problema ci facultatea.
Stii cum se zice, la Poli intra cine vrea dar iese cine poate. Daca ai rezista la o facultate unde faci numai probleme de matematica atunci e foarte bine.

| NLS a răspuns (pentru Bondarel99):

Mama, cati copii mai ai, la electro sa nu-i dai! laughing)

| Bondarel99 a răspuns (pentru NLS):

Am avut un singur curs de inginerie electrică (nu era pe domeniul facultății) și m-a chinuit restanta aia laughing
Nu știu cum rezista aia de la inginerie electrică, am avut și au foarte multe materii de inginerie dar nici chiar așa.

| adrili10 explică (pentru Bondarel99):

Dar ce parere ai? E o facultate buna? Merita terminata?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da.
Dacă te tine sa o termini.

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

In toate domeniile se gaseste greu un loc de munca imediat dupa terminarea unei facultati. Sfatul meu este sa aplici la cat mai multe internship-uri. Salariul poate varia de la companie la companie, de la job la job ~ 1900-2300 lei

| PaulYt_Buzdugan_1987 a răspuns:

Cam in jur de 1000lei pe luna

| gheorghe699 a răspuns (pentru PaulYt_Buzdugan_1987):

In jur de 1000 de lei? faci glume proaste! o vanzatoare la magazinul din sat are 1600 lei, un angajat la salubritate 1900lei,...