| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat postliceala CAROL DAVILA- asistent de igiena. Unde pot sa ma angajez?

6 răspunsuri:
| Diav0la a răspuns:

Unde se angajeaza majoritatea absolventilor de facultati, postliceale si licee. la vreun bar cu program flexibil si bacsis consistent. Daca faci parte din categoria celor cu relatii si incurajezi mita atunci ai mari sanse sa profesezi la un spital sau cabinet particular. Sorry da' asta e realitatea zilelor noastre! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Când ai intrat în școală nu ți s-a adus la cunoștință unde poți profesa, angaja după absolvirea acestei școli? Nu cred!
Te poți angaja la S. A. N. E. P. I. D. sau chiar în spital privind siguranța alimentelor(depozitare, garanție, manipulare, etc.) curățenia din spital (saloane, săli de operații, sălile de mese, etc.), instrumentar chirurgical (sterilizarea lor), tot ce intră în contact cu bolnavul: lenjeria de pat, pijamale, veselă, etc.; respectarea minimă de igienă și protecție sanitară privind personalul sanitar (bonete, halate, etc.).
Mult noroc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu cu serviciu cred ca trebuie sa mai faci ceva ori sa mergi la anofm si sa intrebi unde au locuri de asistent in srtainatate sa mergi ca aici///// chiar azi era la otv emisiune cu reprezent de la agentie si sp unde si ce oferte de loc de munca afara au o menaj ex[[ cu contracr ce munca i se oferea 900 de euro asa ca cauta si sigur reusestiok bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viziteaza www.penitenciaruljilava.ro. au scos la concurs post asistent igiena

| feluc a răspuns:

Mai bine ai fi terminat ca asistent medical generalist
Si eu sunt in somaj pentru ca agentia unde lucram ca asistent de igiena nu gasec loc de munca

| claudia_2875 a răspuns:

Si eu am terminat la fel postliceala asistent de igiena, este foarte greu sa te angjezi la sanepid nu sunt posturi sau sunt blocate de minister doar daca mai iese cineva la pensie si oricum trebuie sa ai relatii si sa si cotizezi si asa si tot nu sunt locurii.